کتاب ویراستاری آسان

ارسال شده در: معرفی کتاب | 0
کتاب ویراستاری آسان
۵ (۱۰۰%) ۱ امتیازات

virastari alireza esfandiyari-کتاب ویراستاری آسان

کتاب ویراستاری آسان

نویسنده: علیرضا اسفندیاری
طراح جلد: حسین حجتی فرید
سال چاپ:۱۳۹۱
انتشارات: ساحادم
تعداد صفحات: ۳۲۰ صفحه
قیمت: ۴۵۰۰ تومان
شابک: ۱-۵۳-۶۰۳۰-۶۰۰-۹۷۸
موضوع: ویراستاری / فن نگارش

سخن نویسنده

چندین سال پیش، زمانی که نوشتن اولین رمان خودم را با نام «بازگشت» آغاز کردم، برای ویراستاری آن با مشکلات فراوانی مواجه شدم. از این رو به تحقیق و مطالعه درباره‏ ی ساختار درام و داستان‏ نویسی پرداختم، و تجربیات فراوانی در این راه پیدا کردم. افرادی که کتابم را می‏ خواندند تعریف و تمجیدهایی در باب آن می‏ کردند، اما از دید خودم یک جای کار ایراد داشت.طی مدتی که از نزدیک مراحل چاپ و نشر کتاب را دنبال کردم، دریافتم بخش عمده ‏ای از تأثیرگذاری یک کتاب بر مخاطب، توجه به نحوه‏ ی نگارش و نوع ویراستاری آن است.

به همین جهت در طول این مدت کتاب‏ های بسیاری در زمینه ‏ی آیین‏ نگارش، دستور زبان فارسی و همچنین ویراستاری مطالعه کردم. با خواندن انبوه این کتاب‏ ها، این فکر در ذهنم پرورش یافت که مطالب مورد نیاز برای افرادی که به دنبال یادگیری این فن و یا پیدا کردن جواب سؤال‏ هایشان هستند را، به صورت جامع و یکپارچه در کتابی گردآوری کنم.

سعی شده در این کتاب به تمامی مطالب مورد نیاز نویسندگان جهت ویراستاری کتاب و انواع متون ادبی، پرداخته شود. امید است که زحمات شبانه ‏روزی اینجانب مورد قبول خوانندگان عزیز قرار گیرد.شما خوانندگان عزیز می‏ توانید نظرات و پیشنهادات خود را، در جهت رفع نقایص احتمالی این کتاب، با ما در میان بگذارید.

 تنها خدا خواسته است، که ما توانسته ‏ایم!

علیرضا اسفندیاری

بهار ۱۳۹۱

فهرست مطالب و منابع کتاب ویراستاری آسان

اگر مایل به خرید این کتاب هستید می توانید به فروشگاه کتاب سایت مراجعه نمایید.

دیدگاهی بنویسید